Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00

ul. Piotrkowska 32A, 97-330 Poniatów

Remont i naprawa dachu , wymiana, koszt zmiany dachu i pokrycia dachowego, cena renowacji

Przestarzałe pokrycie dachowe, wysłużona więźba, nieszczelna blacha, korozja, klęski żywiołowe – dachy naszych domów narazone są na wiele czynników, osłabiających ich żywotność. Niektóre z nich mają związek z naturalną eksploatacją i zużyciem, inne – takie jak wichury czy gradobicia – są niezależne od nas. Każdy z nich prowadzi do mniej lub bardziej dotkliwych uszkodzeń, których efektem może być konieczność wykonania naprawy lub całkowitej wymiany pokrycia dachowego. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie remontów, renowacji oraz zmiany dachów na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i przemysłowych.

 

Kiedy remont i naprawa, a kiedy wymiana dachu?

Nie zawsze zmiana dachu jest konieczna. Czasem sytuacja wymaga jedynie drobnych lub poważniejszych napraw jak uszczelnienie, czy wymiana części nienadającego się do użytku pokrycia. Konieczność wymiany dachu, ze względu na koszt takiego przedsięwzięcia oraz spore trudności logistyczne, jest przez wiele osób traktowana jako ostateczność i zastępowana doraźnymi poprawkami. W niektórych przypadkach remont dachu nie przyniesie jednak zakładanych, długofalowych skutków – mowa blacha lub dachówka i tak okażą się niezbędne, a koszty dodatkowo wzrosną. Zmiana pokrycia dachowego (oraz ewentualnie więźby dachowej), wykonywana jest zazwyczaj w przypadku trwałego uszkodzenia pokrycia dachowego na dużych powierzchniach, zniszczonej lub mocno wysłużonej konstrukcji dachu, postępującej korozji, obniżeniu parametrów termoizolacyjnych (warto wówczas dołożyć kolejną warstwę izolacji), a także na skutek zniszczeń spowodowanych przez wichury czy gradobicie.

 

Należy pamiętać, że każda przebudowa dachu, związana ze zmianą jego konstrukcji i kształtu, wymaga otrzymania pozwolenia na budowę, natomiast proste renowacje, w tym także zmiana pokrycia dachowego, podlegają jedynie zgłoszeniu do starostwa powiatowego.

 

Cena wymiany i remontu

Na całkowity koszt naprawy lub wymiany dachu wpływ ma szereg czynników, dlatego każda wykonywana przez naszą firmę usługa wyceniana jest indywidualnie. Pod uwagę należy wziąć, m.in.: powierzchnię dachu, stopień jego zniszczenia, konieczne prace rozbiórkowe, termoizolacyjne i naprawcze, a także cenę robocizny, materiałów budowlanych oraz inne, indywidualne czynniki, które składają się na całkowitą sumę kosztów naprawy lub wymiany pokrycia dachowego. Warto wziąć pod uwagę fakt, że często kompleksowa wymiana dachu lub jego generalny remont opłacają się bardziej niż liczne doraźne i niegwarantujące właściwego efektu naprawy.

 

Naprawa dachu i renowacja – zleć ją nam!

Firma dekarska Daanpol - Pokrycia dachowe blachą trapezową, papą, blachodachówka - montaż i układanie - Łódź/Piotrków Trybunalski od ponad 25 lat zajmuje się naprawą i wymianą dachów na terenie Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego oraz wielu innych miast i miejscowości w regionie. Przez ten czas zdobyliśmy bezcenne doświadczenie, budując, naprawiając i wymieniając dachy na budynkach mieszkalnych i nie tylko. Zapewniamy bezpłatną wycenę naprawy dachu oraz 5 lat gwarancji na nasze usługi. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, powierzając remont dachu fachowcom.

 

Jak wycenić remont dachu?

Ostateczny koszt remontu dachu zależy od wielu czynników, m.in.: zakresu prac koniecznych do wykonania, powierzchni dachu, rodzaju wybranego pokrycia dachowego, cen materiałów budowlanych, transportu i kosztów robocizny w różnych regionach kraju, dlatego każda wycena wykonywana jest indywidualnie. W naszej firmie możesz liczyć na darmową wycenę każdej przebudowy lub wymiany dachu.

Jak uzyskać pozwolenie na remont dachu?
Czy remont dachu wymaga zgłoszenia?
Ile wynosi całkowity koszt wymiany dachu?
Ile kosztuje wymiana dachu?
Od czego zacząć renowację dachu?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane Nieprawidłowy adres e-mail
To pole jest wymagane
Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie
Twoja wiadomość nie została wysłana