Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00

ul. Piotrkowska 32A, 97-330 Poniatów


Jeden z postów

Najlepsze dachówki-które wybrać

Dachówka betonowa

Obecnie za najpopularniejszy rodzaj pokrycia dachowego uznaje się dachówki, co wynika między innymi z ich solidności, trwałości oraz estetyki. Dobrze położone, wykonane z najlepszej jakości materiałów dachówki z powodzeniem mogą przetrwać w nienaruszonym stanie nawet kilkadziesiąt lat.

Decyzja o wyborze dachówki jako pokrycia naszego dachu stanowi dopiero połowę sukcesu. Kolejnym krokiem jest wybór konkretnego rodzaju dachówki. Dwoma najpopularniejszymi są dachówki ceramiczne oraz dachówki betonowe. Za najlepsze dachówki uznaje się właśnie dachówki ceramiczne, które uznawane są za bardziej trwałe oraz odporne na zabrudzenia od dachówek betonowych. Coraz nowocześniejsze technologie krok po kroku niwelują jednak znajdujące się pomiędzy nimi różnice, dzięki czemu dachówki ceramiczne coraz bardziej zbliżają się do tytułu najlepszej dachówki.

Dachówki ceramiczne wciąż jednak posiadają kilka cech, które w znacznej mierze wyróżniają je na tle dachówek betonowe. Główną zaletą przemawiającą za dachówkami ceramicznymi jest ich wygląd - dachówka ceramiczna jest gładsza od dachówki cementowej, występuje też w znacznie szerszej gamie kolorystycznej. Decydując się na dachówki betonowe najczęściej możemy wybierać pomiędzy klasycznymi kolorami ziemi, a więc czerni, grafitu, odcieni brązu i czerwieni. W przypadku dachówki ceramicznej nie ma problemu z uzyskaniem koloru, którym jesteśmy zainteresowani. Dachówka ceramiczna występuje bowiem w trzech wariantach strukturalnych tj. w formie naturalnej, angobowanej oraz glazurowanej. Pierwszy wariant występuje tylko w wersji czerwonej, który to kolor uzyskuje się poprzez odpowiednią ilość związków żelaza w mieszance gliny, natomiast pozostałe dwa warianty pozwalają na otrzymanie dowolnego koloru z szerokiej gamy kolorystycznej. Kolor ten jest następnie nanoszony na dachówkę w procesie pokrywania jej angobą lub glazurą.

Wybierając pokrycie dachu należy pamiętać, że najlepsze dachówki to takie wyprodukowane z jak najwyższej jakości surowców przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Dachówki ceramiczne stanowią jeden z najstarszych rodzajów pokryć dachowych i obecnie łączą w sobie zalety tradycyjnych oraz nowoczesnych materiałów i metod zachwycając nie tylko niezwykle elegancką formą i wykończeniem, ale również swoją solidnością i idącą za tym obietnicą bezpieczeństwa.

Dachówka karpiówka

Oczywiście wybierając dachówki należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby pasowały one do stylu architektonicznego budynku. Dachówki ceramiczne dobrze komponują się ze wszystkimi rodzajami elewacji, zwłaszcza zaś z elewacjami tynkowymi oraz drewnianymi. Jeśli chodzi o bryłę budynku, to w przypadku tradycyjnej architektury z całą pewnością najlepszym dopasowaniem są właśnie dachówki ceramiczne, które idealnie komponują się z tego rodzaju stylem. Nie znaczy to oczywiście, że ten typ dachówek nie pasuje do budynków charakteryzujących się nowoczesnym kształtem - wystarczy dopasować odpowiedni kształt oraz kolor dachówki, żeby nawet najbardziej nowoczesny dom dobrze się prezentował.

 

Part of BMI GROUP

Źródło: Monier.pl