Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00

ul. Piotrkowska 32A, 97-330 Poniatów


Jeden z postów

Jak znaleźć wysokiej jakości wykonawcę pokrycia dachowego

Opowieści o wykonawcach, którzy biorą zaliczki i znikają lub przestają odbierać telefony gdy coś złego dzieje się z dachem, który jest jeszcze na gwarancji, pojawiają się częściej niż jakiekolwiek inne oszustwa związane z remontem domu. Chociaż oszustwa dachowe pojawiają się częściej po klęskach żywiołowych, takich jak burze , są one całoroczną rzeczywistością. Dzięki odpowiednim środkom ostrożności można ich łatwo uniknąć.

Koszt wykonania dachu jest wysoki i trzeba się szczególnie zastanowić przy rozważaniach o zatrudnieniu wykonawcy pokrycia dachowego. Pomyśl o wyborze, tak jak kupno używanego samochodu - nie kupiłbyś używanego samochodu od nikogo przypadkowo spotkanego na ulicy. Pokrycie dachu jest podobną inwestycją finansową i powinna mieć taki sam stopień staranności, jeśli nie większy.


Najpierw musisz znaleźć dekarza. Uruchom komputer i przeczytaj recenzje przez Internet.  Oczywiście zawsze są różne strony i może to być niewiarygodna metoda. Hurtownie które polecają  wykonawców są jednym z najbardziej wiarygodnych miejsc do rozpoczęcia poszukiwań. Zapytaj sąsiadów i znajomych w Twojej okolicy o rekomendacje.


Zanim zatrudnisz dekarza, upewnij się, że jest to firma oferująca wysokiej jakości usługi. Oto kilka cech, które różnią dobrego wykonawcą od złego.

dekarz na drabinie montujący rynny

Zawsze pytaj potencjalnego dekarza, czy ma zarejestrowaną działalność i jest ubezpieczony - OC - zanim zdecydujesz się na ich zatrudnienie.


Stałe miejsce prowadzenia działalności jest wskaźnikiem, że wykonawca pokrycia dachowego nie zniknie wraz z pieniędzmi. Nie oznacza to, że instalatorzy dachów bez stałych lokalizacji biznesowych są niewiarygodni. Wszystkie udane, godne zaufania firmy muszą gdzieś zacząć. Niemniej jednak stały adres firmy, numer telefonu i numer identyfikacji podatkowej są dobrymi wskaźnikami wiarygodności dekarza.


Gwarancje są dobrym wskaźnikiem, że wykonawca wierzy w swoją pracę. Materiały pokryciowe mają gwarancję udzielaną przez producenta, co oznacza, że gwarancja dekarza jest obietnicą najwyższej jakości wykonanej pracy. Większość problemów pojawiających się w wyniku złej jakości pracy pojawia się w ciągu pierwszego roku. Poszukaj dekarza, który oferuje gwarancję na montaż dachu na co najmniej 12 miesięcy (na rynku można znaleź 5 letnie gwarancje).

.

Obejrzyj wcześniej wykonane dachy i porozmawiaj z ich właścicielami. Dobrze znane firmy zajmujące się pokryciem dachów zwykle proszą swoich klientów o zgodę na udostępnienie ich danych kontaktowych, aby wykorzystać je jako referencje dla przyszłych klientów.